Šiandien BREXIT išlieka vienu iš populiariausių klausimų, kai kalbama apie išsilavinimą Anglijoje.

 

Per paskutiniuosius metus Baltic Council for International Education dalyvavo tarptautinėse švietimo konferencijose, parodose, seminaruose ir diskusijose, ir visuose renginiuose buvo svarstomas BREXIT klausimas ir jo pasekmės Europos Sąjungos studentams.
Pagrindinė išvada šiandien – mokyklos ir universitetai Didžiojoje Britanijoje iki šiol laukia studentų iš Baltijos šalių. Universitetų rektoriai ir dekanai, mokyklų direktoriai, dėstytojai ir net švietimo ministerijos atstovai nepailstamai kartoja, kad švietimas neturi sienų ir asmenų iš kitų šalių apribojimų, ir jokie politiniai sprendimai neprivers britiškas mokyklas ir universitetus uždaryti duris studentams iš Europos Sąjungos. Tarptautiškumas – svarbiausia britiško išsilavinimo savybė. Anglijos universitetai didžiuojasi studentais ir absolventais ir pelnytai vadina juos savo studentais, nepaisant to, kad jie atvyksta iš viso pasaulio, o Britanija nenori prarasti geriausiai teikiančios švietimo paslaugas statuso. Oksfordo universitete mokėsi 30 pasaulio lyderių; tarp Londono ekonomikos mokyklos absolventų - 18 Nobelio premijos laureatų, 34 įvairių šalių prezidentai ir ministrai pirmininkai. Galima pateikti ir daugiau pavyzdžių.
 
Universitetai
Šiai dienai mūsų moksleiviams stojantiems į JK universitetus pasikeitimų nėra.  ES studentai pradėsiantys bakalauro studijas Velso ar Anglijos universitetuose nuo 2019 metų rudens turi teisę gauti kreditą mokslui visam studijų laikotarpiui. Mokslas Škotijos universitetuose išlieka nemokamas. Magistrantai gali gauti 10 609 GBP paskolą, kuri jį naudoja savo nuožiūra – mokslo ar apgyvendinimo išlaidoms padengti. Paskolos grąžinimas priklauso nuo gaunamo atlyginimo, taigi  pajamoms viršijus 25 000 GBP, pradedama grąžinti paskola. Pavyzdžiui, jeigu gaunamas 27 000 GBP atlyginimas, mėnesio paskolos grąžinimo įmoka sudarys 15 GBP. Jeigu atlyginimas neviršija 25 000 GBP baigusiems bakalauro studijas, 21 000 baigusiems magistrantūros studijas, paskolos grąžinti nereikia (įsipareigojimas galioja 30 metų). 
 
Valstybinės mokyklos ir koledžai
Europos Sąjungos piliečiams mokslas valstybinėse mokyklose ir koledžuose išlieka nemokamas. Mokyklų atstovai pabrėžia, kad tokias sąlygas išlaikys visam įstojusio moksleivio mokymosi laikotarpiui, nepriklausomai nuo Brexito.

Privačios mokyklos
Kadangi šios mokyklos visada buvo mokamos, Brexit neturės jokios įtakos. Moksleiviai ten mokėsi kol Lietuva dar nebuvo ES sudėtyje. Su metais domėjimasis išsilavinimu tradicinėse britiškose mokyklose augo, nes mokyklinio išsilavinimo sistema pripažinta viena geriausių pasaulyje.

Baltic Council for International Education suteikia pagalbą mokyklų abiturientai, studentam ir jaunimui, kurie planuoja pradėti studijas 2019/2020 mokslo metais Didžiojoje Britanijoje.

Atvykite į nemokamas konsultacijas į mūsų biurą arba registruokitės konsultacijai Skype ir mes padėsime pasirenkant universitetus, pateiksime stojimo dokumentus, išspręsime organizacinius klausimus, prieš išvykstant į Didžiąją Britaniją aptarsime kitus svarbius klausimus.
Registracija į nemokamą konsultaciją: https://goo.gl/VhYQNs

 

Grįžti
Į pradžią