BALTIC COUNCIL - Studijos užsienyje

Didžioji Britanija

Aukštasis išsilavinimas didžiojoje Britanijoje kiekvienais metais tampa populiarus tarp mokyklų abiturientų. Universitetai sukaupę kelių amžių istoriją, platų programų pasirinkimą, siūlantys karjeros perspektyvas, tarptautinę ir draugišką aplinką – visi šie veiksniai daro Didžiąją Britaniją patrauklia įgyti aukštąjį išsilavinimą užsienyje.
Didžiosios Britanijos universitetus galime suskirstyti į tris universitetų tipus. Seniausi -  turintys pasaulinio lygio mokslinės tiriamosios veiklos centrus – Russell Group universitetai (24 universitetai). Prestižiniai universitetai, kurie užima aukščiausias vietas reitinguose, bet nepatenka į Russell Group sąrašą. Šie universitetai nusileidžia Russell Group universitetams, todėl kad buvo įkurti XIX arba XX amžiuje ir juose mokosi mažesnis studentų skaičius. „Naujieji“ universitetai, tai tokie universitetai, kurie įgijo universitetinį statusą XX amžiaus 90-siais metais: Huddersfield, Coventry, Oxford Brookes, Bath Spa, Portsmouth ir kiti universitetai.  


Kaip įstoti į Didžiosios Britanijos universitetus?
ES studentams stojant reikalingas vienos iš šių programų baigimo dokumentas:
•    Brandos Atestatas
•    Foundation Diploma
Dokumentų pateikimas į Didžiosios Britanijos universitetus vyksta per centralizuotą UCAS sistemą, dokumentus galima pateikti į 5 universitetus.


Mes esame oficialus UCAS centras Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kiekvienais metais mes padedame baigiamųjų klasių mokiniams įstoti į Didžiosios Britanijos universitetus. Mes padedame sutvarkyti stojimo dokumentus norintiems stoti į bakalauro ir magistro programas.

SVARBU! Ne visi Didžiosios Britanijos universitetai priima mūsų vidurinių mokyklų moksleivius į pirmą kursą. Dauguma universitetų peržiūri stojimo dokumentus į tokias programas kaip medicina, veterinarija ir stomatologija tik tai tuo atveju, jei jie yra įgiję A-Level atestatą arba tarptautinį bakalaureatą IB (International Baccalaureate).
  
Kokie dokumentai reikalingi norint stoti į bakalauro studijų programą?

Jums reikalingi šie dokumentai:
•    10-11 klasės pažymių išrašas
•    motyvacinis laiškas (personal statement)
•    mokytojo rekomendacinis laiškas
•    anglų kalbos įvertinimo sertifikatas (IELTS/CAE, galima pateikti vėliau)

Kada pateikti dokumentus?
Dokumentų pateikimas į Didžiosios Britanijos universitetus prasideda prieš vienerius metus, nuo  studijų pradžios. Pagrindinės dokumentų pateikimo datos:
•    spalio 15 d.
Oxford, Cambridge ir medicinos, veterinarijos ir stomatologijos fakultetai
•   sausio 15 d.
oficiali dokumentų pateikimo data į visus universitetus.

•   kovo 24 d.
kai kurie Art and Design fakultetai
•   birželio 30 d. – galutinis dokumentų pateikimo terminas.
daugumoje universitetų jau vietų nėra, todėl universitetai neprivalo atsakyti į paraišką.


Anglų kalbos reikalavimai:
Stojant į Didžiosios Britanijos universitetus būtina pateikti anglų kalbos žinių įvertinimo pažymėjimą. Universitetai reikalauja IELTS egzamino, tačiau galima pateikti ir Cambridge Exam (CAE).
Minimalus IELTS įvertinimas priklauso nuo universiteto ir pasirinktos programos. Dažniausiai yra reikalaujama 6.0 (ne mažiau 5.5 iš kiekvienos dalies) arba 6.5 (ne mažiau 6.0 iš kiekvienos dalies). Reikalavimai aukštesni renkantis tokias specialybes kaip žurnalistika arba teisė.  


Pagalba teikiant dokumentus:
Baltic Council for International Education yra oficialus UCAS centras Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Mes labai džiaugiamės galėdami padėti būsimiems studentams rengiant stojimo dokumentus.  


Į mūsų paslaugą įeina:
-  Pagalba renkantis universitetus atsižvelgiant į pažymių vertinimus ir profesinius siekius (stojimo reikalavimai, reitingai ir t.t.);
-    Registracija ir paraiškos užpildymas UCAS sistemoje;
-    Pagalba rengiant motyvacinį laišką (struktūra, turinys, gramatika ir stilius);
-    Patarimai mokytojos rekomendacijos rašymui;
-    Kontaktavimas su universitetais;
-    Pagalba registruojant universiteto apgyvendinimo paraišką;
-    Studijų finansavimo dokumentų pildymas (Anglija, Velsas, Šiaurės Airija, Škotija);
-    Stojimo procedūros sekimas (informavimas/reikalavimų tikslinimas/tolimesnių žingsnių aptarimas ir t.t.).


Visuomet esame pasiruošę atsakyti į jūsų klausimus susijusius su studijomis ir gyvenimu užsienyje.
 

 REGISTRACIJA Į NEMOKAMĄ KONSULTACIJĄ.


Laukiame Jūsų mūsų biure Kontaktai
 

Į pradžią