The National Mathematics and Science College

Vieta

Coventry miestas


Įkūrimo metai – 2015
Mišraus tipo mokykla gabiems vaikams
Mokinių amžius – 15-18
Mokinių skaičius klasėje – daugiausia 8
 
Mokykla
Mokykla įkurta siekiant mokyti rimtus ir motyvuotus moksleivius, kurių tikslas pasiekti pačių aukščiausių akademinių rezultatų ir įstoti į geriausius pasaulio universitetus. Mokyklos steigėjas Dr Martin Stephen, buvęs prestižinės mokyklos pensiono St Paul’s School berniukams direktorius, labai gerai žinomas akademinėje bendruomenėje, 24 knygų autorius. Daug metų tyrinėjo darbo metodus dirbant su gabiais vaikais, šių tyrimų rezultatas parašyta knyga „Educating the More Able Student: What works and why” (“Gabaus mokinio mokymas: kas svarbu ir kodėl”).

Koledže yra mokomi mokomieji dalykai, kurie priklauso STEM (Science, Technology, Engineering & Mathematics), t.y. matematika, chemija, fizika, biologija, ekonomika. Žinoma, visi tarptautiniai studentai mokosi anglų kaip užsienio kalbos.
NMSC nusprendė orientuotis tik į tiksliuosius mokslus, kadangi būtent šie dalykai išgyvena nuosmukį ne tik Anglijoje, bet ir visame pasaulyje. Vyresniųjų klasių moksleiviai, kurie renkasi STEM, labai mažėja, o būtent jie galėtų ateityje nugalėti vėžinius susirgimus, panaudoti termobranduolinės sintezės energiją ir sustabdyti globalinį atšilimą. Pasauliui, kaip niekada reikalingas šių mokinių talentas. Mokyklos užduotis – surasti ir užauginti šiuos talentus.

NMSC koledžo privalumas – mokytojai, kurie užsiima mylimu darbu ir dalinasi savo profesine sritimi su mokiniais. Mokytojo ir mokinio santykiai Didžiojoje Britanijoje kitokie nei kitose šalyse – artimesni ir asmeniškesni. Angliškos švietimo sistemos pagrindas – rūpinimasis vaiku. Dar vienas mokyklos privalumas –

Video

popamokinė veikla. Muzikos ir dramos užsiėmimus koledže veda tikri Birmingham Philharmonic Orchestra, The Royal Shakespeare Company, Belgrade Theatre, Coventry profesionalai. Ir tai tik keletą pavyzdžių.
NMSc koledže daug užsiėmimų, kurių nėra kitur. Pavyzdžiui, Parlamento klubas, kurio metu moksleiviai turi galimybę lankytis parlamento posėdžiuose, bendrauti su vyriausybės atstovais, matyti politinį darbą iš vidaus.


Programos
A-Level – dviejų metų vidurinio išsilavinimo programa, 16-18 metų moksleiviams. Privalomi dalykai visiems – matematika, 3 pasirinkti dalykai iš sąrašo  - aukštoji matematika, chemija, fizika, biologija, Informacinės technologijos, ekonomika. Mokiniams suteikiama papildoma pagalba dalyvaujantiems nacionalinėse ir tarptautinėse olimpiadose. Taip pat, privaloma parengti kursinį darbą iš pasirinkto akademinio mokomojo dalyko (The Extended Project Qualification), tai suteikia papildomų balų stojant į universitetą. Visi mokiniai, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, ruošiasi IELTS egzaminui.

Pre-A Level – vienų metų programa 15-16 metų moksleiviams, kuri skirta rimtam ir sėkmingam pasiruošimui mokintis A-Level programoje. Programa skirta anglų kalbos žinių tobulinimui, matematikos, fizikos, chemijos ir biologijos mokymuisi.

Popamokinė veikla
Mokiniams yra siūloma turininga ir įvairi popamokinė programa. Tapybos mylėtojams visuomet atidaryta tapybos studija, muzikos gerbėjai gali dalyvauti programoje, kurią organizuoja Birmingham’o simfoninis orkestras jauniesiems instrumentalistams. Visi mokiniai turi galimybę naudotis treniruoklių sale, taip pat sporto sale, kur gali užsiimti įvairiomis sporto šakomis, tame tarpe plaukimu. Kiekvieną šeštadienį organizuojamos išvykos į muziejus, galerijas, teatrą. Mokykla siūlo dalyvauti programoje Duke of Edinburgh’s award.

Apgyvendinimas
NMSC mokiniai gali rinktis apgyvendinimą šeimoje arba rezidencijoje. Rezidencija išsidėsčiusi Coventry mieste šalia teatro, kino teatro, kavinių, restoranų ir parduotuvių.
Berniukai ir mergaitės apgyvendinami skirtinguose aukštuose, kiekvienas gyvena vienviečiuose kambariuose su atskiru vonios kambariu, mini virtuvėlė. Kambarių tvarkymas, patalynės keitimas vieną kartą per savaitę. Rezidencijoje taip pat yra treniruoklių salė, TV salė, skalbykla, valgykla. Maitinimas tris kartus per dieną.


Mokestis už mokslą ir apgyvendinimą 2019/2020 metais:
15 300 GBP už trimestrą
Registracijos mokestis – 200 GBP
Depozitas – 3 000 GBP


 

Tai gali jus dominti

Visos mokyklos
Į pradžią