Bodwell High School

Vieta

Vankuveris

Įkūrimo metai – 1991
Mišraus tipo mokykla berniukams ir mergaitėms  8-12 klasėms
Mokinių amžius  – 13-18 metų
Bendras mokinių skaičius – 516


Bodwell High School įsikūrusi Ramiojo vandenyno pakrantėje Vankuverio mieste (Britų Kolumbijos regionas). Vankuveris įeina į geriausių pasaulio miestų pagal aukščiausią pragyvenimo lygį ir ne kartą buvo pripažintas vienu gražiausiu ir palaunkiausiu miestu Kanadoje. Tai miestas turintis turitingą kultūrinį palikimą ir daugybę gamtinių grožybių: snieguotos kalnų kepurės šiaurėje, nuostabūs paplūdimiai pietuose. Turbūt, ne be reikalo, Britų Kolumbijos devizas skamba “The Best Place on Earth” (“Geriausia vieta Žemėje”)!


Mokykla
Įkurta 1991 metais, mokykla užregistruota ir kontroliuojama Švietimo ministerijos ir yra pripažinta lyderiaujanti mokykla-pensionas Kanadoje. Mokyklos pastatas išsidėstęs greta miesto parkų ir su vaizdu į jūrą. Mokykla siūlo mokymąsi 8-12 klasių moksleiviams, taip pat akademines programas ir kabų paruošimą užsienio studentams. Mokykloje įrengtos šiuolaikiškos auditorijos, muzikos kabinetai, biblioteka, kompiuterių klasė, belaidis internetas, taip pat viskas kas būtina užsiimti įvairiomis sporto šakomis.


Mokykloje dirba specialus skyrius, kuris užsiima abiturientų paruošimu stojimui į universitetus ir padeda pasirenkant būsimas profesijas. Studentai sėkmingai įstoja į Kanados, JAV ir kitų šalių universitetus, daugeliui studentų suteikiama stipendija.
 

Video

Mokymo programa
Mokykla vykdo išsilavinimo programą, kuri patvirtinta Britų Kolumbijos regiono švietimo ministerijos. Bodwell High School mokymo programa - turininga, kompleksinė ir pilnavertiška, gebanti ugdyti intelektualų, fiziškai sveiką ir dvasiškai stiprią asmenybę. Mokykla nuolat tobulina mokymo programą pagal tarptautinius išsilavinimo standartus.
Mokymo metai mokykloje susideda iš triejų trimestrų: rudens (rugsėjis-gruodis), žiemos (sausis-balandis), vasaros (gegužė-liepa). Mokslus pradėti galima bet kuriame trimestre, tokiu būdu baigti 3 mokslo metus per 2 metus.


Pagrindinė  8-9 klasių mokinių užduotis – sukaupti mokymo dalykų pagrindus, kurie būtini tolimesniuose moksluose – tikslieji mokslai, humanitariniai mokslai, menai, sportas. Tuo pat metu 10-12 klasių mokiniams pagrindinis tikslas tampa pasiruošti stojimui į universitetą, todėl jiems siūlomas platus mokymo dalykų pasirinkimas, leidžiantis tobulinti kompetenciją įvairiose srityse pagal pomėgius ir būsimą specialybę. Pavyzdžiui, moksleiviai gali rinktis tokius dalykus, kaip buhalterija, ekonomika, prancūzų kalba, psichologija, sportas, japonų kalba ir daugelis kitų. Taip pat, siūloma galimybė pasirinkti Advanced Placement (AP), mokiniai mokosi universitetiniu lygiu. Universitetai labai vertina abiturientus, kurie mokosi pagal AP, šie studentai turi privalumą stojant į universitetus, taip pat renkantis mokymo dalykus norint gauti stipendiją.

Moksleiviams, kuriems anglų kalbos žinių yra nepakankamai, mokykla siūlo programą “Academic & English Preparation” (AEP), kuri leidžia tobulinti visus kalbos įgūdžius. Pagrindinis šios programos privalumas, kad šios programos metu įgytas žinias galima pritaikyti praktikoje rengiant įvairias akademines programas, taip pat dalyvavimas diskusijose literatūros  ir socialinių mokslų temomis. Mokantis anglų kalbos,ši programa taip pat sudaro galimybę pasirinkti įvairius akademinius dalykus, tokius kaip menotyra, teatro menas, muzika, matematika, prancūzų kalba ir kita.
Greta pagrindinio mokymosi tikslo – geriausių rezultatų pasiekimas – didelis dėmesys skiriamas fiziniam, estetiniam ir kultūriniam vaikų ugdymui.
Mokytojai ir  mokyklos darbuotojai moko ir skatina studentus rodyti iniciatyvą, lyderio savybes ir neįprastus įvairių sprendimų variantus. Mokykloje dirba patyrę kuratoriai-psichologai, kurie visada pasiruošę išklausyti ir padėti studentams, bet kuriuo metu kai tai būtina.


Apgyvendinimas
Daugelis užsienio studentų apgyvendinami mokyklos teritorijoje 2-4 kambariuose. Tai - puiki galimybė įsijungti į multikurtūrinę aplinką, kur studentai turi galimybę tobulinti savo kalbos ir savarankiškumo įgūdžius. Pro rezidencijos langus atsveria nuostabus vaizdas į Vankuverio uostą ir snieguotas kalnų viršūnes. Mokyklos teritorijoje kiekvieną dieną dirva kavinės, tai puiki galimybė savaitgaliais likti mokyklos teritorijoje, tai labai svarbu užsienio studentams. Mokyklos darbuotojai rezidenciją stebi 24 val. per parą. Visi nauji studentai apgyvendinami rezidencijoje, tačiau po tam tikro laiko gali būti apgyvendinami šeimoje.
Kitas apgyvendinimo būdas – kruoščiai mokyklos personalo atrenkamos šeimos, kur studentams suteikiamas atskiras kambarys su pilnu išlaikymu. Visi šeimos nariai skatina studentą bendrauti anglų kalba, todėl šis apgyvendinimo variantas rekomenduojamas studentams, kuriems reikalingas papildomas ir greitas šnekamosios kalbos įgūdžiai.

Popamokinė veikla
Bodwell High School siūlo platų popamokinių renginių programą: lankymasis teatruose, muziejuose, moksliniuose centruose, taip pat įvairios ekskursijos po Kanados miestus. Kiekvienas moksleivis privaloma tvarka turi dalyvauti viename būrelyje per semestrą, tuo pačiu metu dauguma renkasi keletą variantų. Kai kurie renkasi būrelius ir renginius: matematikos ir fizikos būreliai, robotechnika, karo istorija, stalo žaidimai, programavimas, futbolas, krepšinis, plaukimas, slidinėjimas, mezgimas, dainavimas, teatro menas, moskleivių parlamentas, savanoriškas darbas ir kita.


Sportas
Sportas yra neatskiriama išsilavinimo dalis. Bodwell High School ypatingą dėmesį skiria komandiniams žaidimams, kur kiekvienas moksleivis gali parodyti savo stipriausias puses irvieningoje komandoje. Jau daugelį metų mokyklos atstovai dalyvavo ir užėmė prizines vietas daugelyje sportinių čempionatų, varžybose ir turnyruose. Mokyklos teritorijoje yra visa reikalinga įranga užsiimti sportu – sporto salės, krepšinio ir tinklinio aikštelės, uždaras baseinas, teniso kortai. Dėka vietos, kurioje yra mokykla, žiemos metu mokiniai gali užsiimti slidinėjimu su slidėmis ir snieglentėmis.

Stojimo dokumentai
Greta stojimo paraiškos būtina pateikti ir šiuos dokumentus:
paso kopija;
skaitmeninė fotografija (35 x 45 mm);
pažymių išrašas už paskutiniuosius metus;
pažymių išrašas už paskutiniuosius 2 mokslo metus;
motyvacinis laiškas;
skiepų pasas.

Po dokumentų pateikimo mokykla gali pateikti papildomus reikalavimus:
Mokytojo rekomendacija;
Anglų arba matematikos testas;
Pokalbis per skype;
Anglų kalbos žinių tarptautinis patvirtinimas (pavyzdžiui, IELTS).

Mokestis už mokslą ir apgyvendinimą 2019/2020 metais:
49 375 CAD už metus

 

Mokinio dienotvarkė:

7:00

...

Kėlimasis

 

 

7:30 - 8:00

...

Pusryčiai

 

 

8:20 - 11:30

...

Užsiėmimai

 

 

11:30 - 12:10

...

Pietūs

12:10 - 15:30

...

Užsiėmimai

 

 

15:30 - 17:30

...

Sportas ir popamokinė veikla

 

 

17:30 - 18:30

...

Vakarienė

18:30 - 20:00

...

Namų darbų ruošimas su kuratoriumi

 

 

 

20:00 - 21:30

...

Laisvas laikas ir poilsis

 

 

22:00 - 22:30

...

Vėlyva vakarienė

 

 

22:30

...

Poilsis

 

 

 

 

Tai gali jus dominti

Visos mokyklos
Į pradžią