BALTIC COUNCIL - Studijos užsienyje

Danija

Danija vadinama žaliuoju Skandinavijos perlu. Tai šalis, kuri laikoma viena iš lyderiaujančių ir besivystančių šiuolaikinių technologijų, ekologijos ir atsinaujinančių energijos šaltinių srityse. Danija buvo komercinės vėjo energijos plėtros pradininkė ir šiandien tokios kompanijos kaip Vestas ir Siemens Wind Power laikomos lyderiaujančiomis vėjo energetikos rinkoje. 35% energijos šalyje padengiama alternatyvia energija.

Danija lenkia daugelį šalių pagal gyvenimo kokybės rodiklius ir ne kartą buvo pripažinta viena laimingiausių šalių. Danijoje taip pat egzistuoja nusistovėjusi demokratija, kuri laikoma viena seniausių pasaulyje. Šalyje labai stiprios lygių teisių tradicijos ir lygios galimybės visiems, nepriklausomai nuo lyties, religijos, amžiaus ir tautybės.

Daniją daugiau kaip tūkstantį metų valdo karaliai ir karalienės. Šiuo metu esantis Danijos karalystės monarchas – karalienė Margret II – šalį valdo nuo 1972 metų. Kadangi pagal konstituciją jos funkcijos šalyje tik formalūs įsipareigojimai atstovauti šalį, tai netrukdo jai viešai išsakyti savo požiūrį apie vienas ar kitas viešas problemas šalyje.

Danijoje veikia viena geriausių nemokamų medicininių paslaugų sistema pasaulyje, taip pat puikiai išvystyta viešojo transporto sistema. Danijoje didelio populiarumo susilaukė važinėjimas dviračiu, todėl šalyje skaičiuojama 2 kartus daugiau dviračių nei mašinų. Danai važinėja dviračiu nepriklausomai nuo prasto oro ir bet kuriuo metų laiku. Šiuolaikinė Danija – tai šalis, kur galima įgyti kokybišką išsilavinimą atitinkantį aukščiausius tarptautinius standartus. Šalyje esant 5 milijonams gyventojų, 13 iš jų Nobelio laureatai, tai vienas iš aukščiausių rodiklių pasaulyje.
Studentai, atvykstantys iš įvairių šalių, vertina kokybišką dėstymą, platų studijų programų pasirinkimą anglų kalba, tarptautinę aplinką, galimybę atlikti praktiką vietinėse kompanijose ir įsidarbinti.

 

 

 

 

 

Į pradžią